Nacházíte se:  Úvodní strana > Chovatelství > Informace pro chovatele

Chovatelství - Informace pro chovatele
 
Vystavení krycího listu Vystavení krycího listu – poplatek 250,- kč - žádost a kopii o zaplacení poplatku DKČR zašlete doporučeně nejméně 1 měsíc před očekávaným háráním feny ke schválení ÚPCH. Žádost naleznete na webu DKČR v sekci dokumenty pro chovatele. Vyplněný krycí list zašlete nejpozději 7 dnů po krytí na adresu ÚPCH.

Expres vystavení krycího listu - poplatek 1000,- Kč (schválení krycího listu do 5 pracovních dnů od doručení žádosti ÚPCH ).
Hlášení vrhu Hlášení vrhu - Chovatel je povinen nejpozději do tří dnů po porodu prokazatelně (doporučeným dopisem, emailovou zprávou s potvrzením o přečtení zprávy) ohlásit každý vrh ÚPCH. Základní údaje nahlášení vrhu: datum krytí, datum porodu, počet narozených živých, event. počet narozených mrtvých štěňat, počet ponechaných štěňat, pohlaví, barvy, hmotnosti a v případě použití kojné feny adresu majitele kojné feny a jejího plemene.
 
Kontrola vrhu Kontrola vrhu
a) kontrola vrhu do 2 týdnů věku štěňat - 60 Kč /za vrh/. Tato se neprovádí povinně u chovatelů, kteří odchovali více jak 3 vrhy.

b) kontrola vrhu po tetování nebo čipování štěňat (před odběrem) -60 Kč /za štěně/ Náklady na dopravu při kontrole vrhu hradí chovatel dle použitého dopravního prostředku (výpočet stanoven dle aktuálních normativů ČKS).
Vyhodnocení RTG DKK VYHODNOCENÍ RTG DKK V ČR
Výhradní posouzení dobrmanů provádí – MVDr. Jaromír Ekr
VET – KLINIKA s.r.o., Pražská 94/53,
Hradec Králové 4 – Kukleny
Tel. + 420 495 533 261

Formulář pro vyhodnocení HD v Německu je na vyžádání u jednatelky klubu a stojí 50,- Kč. Je potřeba formulář mít již pro potvrzení veterináře, který RTG provádí.

Instrukce pro vyhodnocení HD v Německu
Novinky z Německého dobermann klubu Novinky z Německého dobermann klubu ( DV ) + doplnění FCI k novému standardu
Doporučení ÚPCH Doporučení ÚPCH – Majitelům, kteří plánují se svým psem/fenou účast na výstavách a jiných chovatelských akcích doporučujeme, při provádění RTG DKK nechat zhotovit i RTG zubů a nechat zapsat tento úkon do PP – veterinárních záznamů. V případě komplikací se zuby v budoucnu se tímto vyhnete případnému dalšímu zhotovování RTG a narkóze.
Plemenná kniha ČKS Informace o novém programu plemenné knihy ČKS 1.9.2010
Platební terminál
Tetování, čipování Nové zásady přetetování nebo očipování v případě nečitelnosti tetovacího čísla.
Schváleno PČKS v Praze dne 26.5.2009